Неможливо вести переговори з тим, хто не готовий навіть домовитися з Червоним Хрестом про гуманітарні коридори для евакуації цивільного населення.

Про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок, повідомляє Spiegel.

“Про що можна вести переговори з тим, хто не готовий навіть домовитися з Міжнародним комітетом Червоного Хреста щодо створення гуманітарних коридорів для евакуації цивільного населення”, – пояснила Бербок в інтерв’ю німецькому журналу Stern, опублікованому в середу, 13 липня.

Водночас вона відкинула заклик до негайного припинення вогню та проведення переговорів, з яким виступила у відкритому листі “Перемир’я зараз!” група німецьких інтелектуалів та знаменитостей.

“На місці українців я сприйняла б цей лист як наївний, зарозумілий, такий, що збиває з пантелику”, – сказала глава німецького МЗС. “Яке право має міністр закордонних справ саме Німеччини вирішувати за Україну, яку частину своєї території вона має віддати, скільки мільйонів її громадян мають підкоритися російському пануванню?” – наголосила Анналена Бербок.

Крім того, вона повідомила, що з початку війни вона не мала прямих контактів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Мені хотілося б сказати: “Ну, давай, Сергію, домовлятимемося про мир”, але сумніваюся, що у Лаврова все ще є подібні повноваження від російського керівництва, зізналася Бербок. “Яку роль відіграє сьогодні у цих питаннях російський міністр закордонних справ, невідомо”, – зазначила вона.

Фото: Відкриті джерела