Уряд Швейцарії ухвалив рішення про дозвіл відправляти в Україну швейцарське обладнання для розмінування у окремих випадках.

Про це йдеться у повідомленні швейцарського уряду.

“Федеральна рада ухвалила рішення про нове положення у сфері ембарго на поставки зброї. Тепер Швейцарія може надавати винятки з ембарго на поставки зброї щодо обладнання для розмінування в Україні в окремих випадках. При видачі ліцензій має бути гарантовано, що забезпечується законне і цільове використання матеріалу”, – сказано у повідомленні.

Це маленький крок Швейцарії, який натякає, що вона поступово відходить від своєї нейтральної позиції щодо війни в Україні.

Напередодні ключова парламентська комісія Уряд Швейцарії ухвалив рішення про дозвіл відправляти в Україну швейцарське обладнання для розмінування у окремих випадках. в Україну, оскільки вторгнення Росії порушило міжнародне право. Однак це рішення ще остаточно не затверджене, а перебуває на початковій стадії.

Швейцарія зіткнулася з критикою Німеччини та Іспанії через блокування поставок швейцарських боєприпасів в Україну.

Як ми писали, загальна сума активів, заморожених у Швейцарії через агресію Росії проти України станом на 25 листопада, досягла 7,5 млрд швейцарських франків.

Фото: Відкриті джерела