Генеральний прокурор США Меррік Гарланд оголосив про створення групи з розслідування воєнних злочинів, яка виявлятиме та переслідуватиме усіх, хто їх вчинив в Україні.
Про це пише CNN.
За словами Гарланда, групу очолить найвідоміший у Міністерстві юстиції “мисливець на нацистів” Елі Розенбаум, і до її складу увійдуть експерти з розслідувань, пов’язаних із порушеннями прав людини та воєнними злочинами.
За даними Міністерства юстиції США, Розенбаум має 36-річний досвід роботи за фахом. Раніше він обіймав посаду директора зі стратегії та політики у сфері захисту прав людини. На його рахунку – понад 100 справ з обвинуваченнями у нацизмі, на підставі яких були прийняті рішення про позбавлення американського громадянства або про депортацію.
Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова та генпрокурор США Меррік Гарланд. Фото: ОГПУ
Ця заява є сильним сигналом з боку Міністерства юстиції про те, що воно зацікавлене у розслідуванні воєнних злочинів у війні, що триває в Україні, і слідує за попередніми зусиллями Міністерства юстиції щодо блокування активів російських олігархів, зазначає CNN.
“Воєнним злочинцям ніде сховатися. Міністерство юстиції США домагатиметься притягнення до відповідальності тих, хто скоює воєнні злочини та інші злочини в Україні”, – заявив Гарланд в Україні.
“Працюючи разом із нашими національними та міжнародними партнерами, Міністерство юстиції невпинно добиватиметься притягнення до відповідальності кожної людини, причетної до скоєння воєнних злочинів, тортур та інших серйозних порушень під час неспровокованого повномасштабного вторгнення в Україну”, – сказав генпрокурор США.
Гарланд також заявив, що Міністерство юстиції направить трьох прокурорів для консультування України, а також країн Європи та Близького Сходу у боротьбі зі спробами Росії оминути глобальні санкції.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.