Американська компанія SpaceX 28 грудня запустила першу партію супутників Starlink другого покоління Gen2. Ці 54 супутники мають потужнішу пропускну спроможність і можуть передавати інтернет безпосередньо на смартфони

Про це повідомляє Space.com.

“За нашою новою ліцензією ми тепер можемо розгортати супутники на нових орбітах, що додасть ще більшої пропускної здатності мережі. Зрештою, це дає нам змогу додати більше клієнтів і надавати послуги швидше, особливо в регіонах, які наразі перевантажені”, – заявив менеджер з виробництва та інженерії SpaceX Джессі Андерсон.

Запуск ракети Falcon 9, укомплектованої 54 оновленими інтернет-супутниками Starlink(Gen2), відбувся о 11:30 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал. Приблизно через вісім хвилин після старту перший ступінь ракети повернувся на Землю, здійснивши посадку на безпілотну платформу A Shortfall of Gravitas в Атлантичному океані біля узбережжя Флориди.

Зазначається, що приземлення стало успішним завершенням 60-го запуску SpaceX у 2022 році, майже вдвічі перевищивши  “рекордний” 31 запуск у 2021 році.

Як ми писали, вартість обладнання для супутникового інтернету Starlink знизилася на $100, водночас абонплата залишилася незмінною.

Фото: Відкриті джерела