Український військовий з 79 окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ збив російський безпілотник, який призначався придушення GSM-зв'язку за допомогою радіоперешкод.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

“Військовослужбовець розвідувального підрозділу 79-ї окремої десантно-штурмової бригади зі стрілецької зброї збив безпілотний літальний апарат комплексу радіоелектронної боротьби “Леєр”, який призначений для придушення GSM-зв‘язку”, – повідомляють військові.

Що таке комплекс РЕБ “Леєр”

Ворожий комплекс радіоелектронної боротьби РЕБ “Леєр” призначений для придушення GSM-зв’язку за допомогою радіоперешкод. Вони передаються з безпілотного літального апарата.

За попередніми даними, перші моделі комплексу “Леєр” надійшли у війська противника ще у 2015 році. Згодом у 2017 році російський комплекс був модернізований. Його було посилено безпілотним літальним апаратом. На сьогодні комплекс здатен підміняти вежі стільникового зв’язку і відправляти абонентам SMS, а також звукові повідомлення. Зокрема, в близькому майбутньому БПЛА зможе транслювати невеликі відеоролики, ймовірно, для розповсюдження кремлівської пропаганди.

Як повідомлялося раніше, 12 травня українські військові застосували ПЗРК Стінгер для того, щоб знешкодити ракети, запущені російськими окупантами в бік Кременчуцького нафтопереробного заводу.

Фото: 24 канал