Законопроєкт про компенсацію пошкодженого та зруйнованого житла (№7198), вже направлений на підпис президенту. Після того, як він буде опублікований, уряд протягом 2 місяців розробить потрібні постанови, а Мінцифра забезпечить всі технічні рішення.
Про це розказала голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії “Слуга народу” Олена Шуляк, повідомляє РБК-Україна.
За її словами, станом на 7 березня загальна кількість інформаційних заяв, поданих через “Дію” становить 338 640. Це приблизно 23 412 698 квадратних метрів пошкодженого житла. Коли закон запрацює, всі ці інформаційні повідомлення про пошкоджене та зруйноване житло, автоматично стануть заявами на компенсацію. Для цього лише потрібна верифікація повідомлення комісіями при органах місцевого самоврядування.
“З моменту, коли заявка надходить до комісії, вона має згенерувати житловий сертифікат за 30 днів. Ми сподіваємося, що місцева влада буде активним учасником процесу. Громади, які дійсно хочуть швидко відбудувати житло, вже до нього долучаються”, – додала Шуляк.
За її словами, технічно Реєстр пошкодженого та знищеного житла вже працює і понад 500 громад вже до нього приєдналися. Вони вносять потрібну інформацію, акти обстежень. Загалом в реєстр внесли вже понад 10 тис. пошкоджених об’єктів.
“Перші 17 млрд грн на компенсації вже є. Крім того, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд направить на це ще 35 млрд грн від прибутку Нацбанку. І ми впевнені, що коли механізм компенсації запрацює, наші міжнародні партнери також будуть допомагати”, – запевнила Шуляк.
Як ми писали, Верховна Рада ухвалила закон, який запроваджує механізм компенсації за зруйноване та пошкоджене житло внаслідок російської агресії в Україні. Документом визначаються правові та організаційні засади надання державою компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, починаючи з 24 лютого. Закон не поширюватиметься на об’єкти, що на дату введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території.
Компенсацію надаватимуть виключно за пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції. Право на компенсацію отримають лише громадяни України.
Фото: Відкриті джерела
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.