Categories: Війна

У Верховній Раді внесли законопроєкт про прозорість оборонних закупівель

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт про прозорість оборонних закупівель після того, як навколо цієї теми розгорівся великий скандал.

Про це йдеться на офіційному порталі Ради.

Згідно з проєктом, особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану визначаються Кабміном із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз та дотриманням вимог цієї статті.

Також здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану мають відповідати таким принципам здійснення оборонних закупівель, а саме: своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони; конкурентність; має бути забезпечена ефективність використання коштів, результативність; відкритість та прозорість (крім відомостей, що становлять державну таємницю і розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці).

Пропонується, що за результатами здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану замовником (службою державного замовника) можуть бути здійснені закупівлі без використання електронної системи якщо сума складає близько 200 тисяч гривень.

Здійснення державним замовником (службою державного замовника) оборонної закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, для робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони – 1,5 мільйона гривень, державний замовник (служба державного замовника) оприлюднює в електронній системі закупівель публікує звіт (не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору).

Нагадаємо, що 21 січня ЗМІ повідомили, що харчі для військових Міноборони може закуповувати за цінами завищеними у 2-3 рази. В Міноборони у відповідь заявили, що ця інформація – омана й маніпуляції. Та звинуватили журналістів у дискредитації міністерства.

23 січня Державна аудиторська служба розпочала перевірку Міноборони через інформацію про закупівлю харчів.

Як відомо, НАБУ та САП почали розслідувати закупівлі для армії ще до скандалу в медіа. Зокрема, правоохоронці перевіряють закупівлі на понад 13 млрд грн.

Сьогодні, 24 січня заступник Резнікова подав у відставку після скандалу із закупівлею продуктів для ЗСУ.

Фото: відкриті джерела

briukhovetska1

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago