Японська компанія NEC навчила штучний інтелект визначати місця розташування протипіхотних та протитанкових мін у землі.

Про це повідомляє пресслужба NEC.

Спеціальне програмне забезпечення за наявності всіх необхідних даних може передбачити райони розташування мін з точністю близько 90%. Ця робота проводилась у межах спільного проєкту з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, який розпочався в червні 2021 року.

Для цього проєкту NEC отримав від МКЧХ відкриті дані, такі як географічна та геологічна інформація, дані про розташування житла та важливих будівель, а також звіти мешканців. Потім штучний інтелект NEC вибрав та проаналізував інформацію, щоб передбачити області з високою ймовірністю наземних мін.

У результаті сапери зможуть швидше та з меншими витратами обстежити великі площі. Використовуючи штучний інтелект для сортування цих даних та інформації, фахівці можуть зосередитися на прийнятті рішень про те, де проводити розмінування найефективнішим способом.

У майбутньому система також включатиме нові джерела даних, такі як дистанційне зондування (наприклад, дані, зібрані з дронів та супутників), для подальшого підвищення швидкості та точності прогнозів.

На малюнку зеленим відображено зони з мінами, а червоним – результат аналітичної роботи програмного забезпечення.

Як повідомлялося раніше, Польща та Японія домовилися запровадити нові санкції проти Росії.

Фото: Відкриті джерела