Нагородження нібито відбулося в будівлі угорського уряду.

Віцепрем’єр-міністр Угорщини Жолт Шемьєн отримав нагороду від патріарха Російської православної церкви Кирила. Про це повідомляє HVG.

Подія, яка відбулася два тижні тому, не отримала широкого розголосу з боку угорського уряду, але новину про неї можна знайти на сайті Угорської православної єпархії.

Згідно з нею, митрополит Будапештсько-Угорський Іларіон вручив віцепрем’єр-міністру Угорщини Жолту Шем’єну орден Слави і Честі ІІ ступеня 13 вересня в “будівлі угорського уряду” (в якій саме будівлі, не уточнюється).

Угорського політика визнав гідним високої нагороди патріарх Московський і всієї Русі Кирил на знак визнання його внеску в Будапештсько-Угорську єпархію та у зв’язку з 60-річчям від дня народження.

 

Протягом багатьох років він є дуже близьким співробітником прем’єр-міністра Віктора Орбана, очолює Християнсько-демократичну народну партію і в союзі з “Фідес” відіграє велику роль у розвитку Угорщини, дбаючи про те, щоб християнські духовні цінності і надалі були основою розвитку країни та добробуту народу“, – йдеться в привітанні митрополита Іларіона.

У відповідь Шем’єн висловив щиру вдячність предстоятелю РПЦ та наголосив, що “розглядає свою роботу на благо країни як служіння Христу”.

Орден Слави і Честі був заснований у 2004 році рішенням патріарха Алексія ІІ та Священного Синоду РПЦ. Зазвичай ним нагороджуються глави держав і урядів, керівники міжнародних і міжурядових організацій, глави церков і конфесій, видатні державні та громадські діячі “за вагомий внесок у справу міжцерковного і міжрелігійного співробітництва, зміцнення миру і дружби між народами”.

Зазначимо, що Угорщина уже кілька разів лобіювала виключення патріарха РПЦ Кирила, який відкрито підтримав російську агресію проти України, із санкційних списків Європейського Союзу.

Фото: Фейсбук