Categories: Війна

Україна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО — Резніков

Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва збройних сил країн НАТО, повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

Про це повідомляє пресслужба Уряду.

“Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва збройних сил країн НАТО… Україна має потужний ІТ-потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу в розвиток колективної безпеки”, – заявив Резніков.

Як повідомляє сайт Міноборони, Україну прийнято до багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізовує технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО за результатами голосування на щорічному засіданні MIP Steering Group.

Як асоційований член MIP, Україна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО щодо взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.

За підтримки Трастового фонду C4 Україна-НАТО та програми MIP зроблено великий внесок у розвиток української системи ситуаційної обізнаності “Дельта”, яку з 2016 року розробляють українські військові ІТ-фахівці. Саме на прикладі роботи “Дельти” офіцери Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони представили потенціал України на засіданні MIP Steering Group.

“Для України надання статусу члена МІP – це знакове рішення. Дякуємо німецьким партнерам за підтримку нашої заявки… Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі”, – прокоментував подію голова Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Марат Утюшев.

Багатостороння програма інтероперабельності (MIP) є програмою технологічного співробітництва ЗС держав-членів НАТО. Вона створена на рівні національних розробників інформаційних систем бойового управління та має на меті досягти інтероперабельності національних систем категорії C2IS.

Одним із продуктів MIP є специфікація MIP4-IES – протокол та модель даних для обміну інформацією про обстановку між системами бойового управління. MIP та українські розробники системи ситуаційної обізнаності “Дельта” взаємодіють із 2019 року.

Фото: відкриті джерела

Ярослав Лепеха

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago