Українська делегація продемонструвала на закритому заході НАТО Tide Spirit систему ситуаційної обізнаності на полі бою під назвою Delta.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Tide Spirit — один з ключових майданчиків НАТО, де експерти, науковці та розробники з понад 30 країн світу обмінюються ідеями з адаптації Альянсу до технологічних змін. Від України на заході виступали сам Федоров та науковці Артем Мартиненко і Сергій Гальчинський із Центру інновацій та розвитку оборонних технологій при Міноборони, який розробляє систему Delta.

Що являє собою система Delta?

У її функції входить збір, обробка та показ інформації про ворожі та свої сили на полі бою або на обраній території. Вона дозволяє підрозділам, командирам і техніці бачити в режимі реальному часі все, що відбувається навколо. Її можна використовувати, щоб планувати операції та завдання. У Delta також інтегровані чат-боти, які розробили в Мінцифри.

Delta інтегрує на цифрову мапу всю інформацію про противника від різноманітних джерел і розвідки. Система може працювати на будь-якому пристрої — ноутбуці, планшеті або телефоні. Також вона сумісна з аналогічними рішеннями, які використовують армії країн-членів Альянсу, оскільки Delta створювалася за стандартами НАТО.

Крім того, вона оснащена сучасними засобами моніторингу підозрілої активності. Кіберпідрозділи союзників України з 2021 року постійно перевіряють систему на вразливості, спроби проникнення, витік даних тощо.

Мартиненко і Гальчинський зазначили, що до української делегації був підвищений інтерес з боку учасників, оскільки ця система тестується та оновлюється в умовах воєнного часу.

«Україна є найкращим полігоном, оскільки ми маємо можливість перевірити всі гіпотези в бою та запровадити революційні зміни у військовій техніці та сучасній війні. І я вірю, що в партнерстві з країнами НАТО, особливо в частині розвитку технологічних можливостей, ми швидше здобудемо заслужену перемогу», — сказав Михайло Федоров.

Фото: відкриті джерела