Червоноградський мікрорегіон на Львівщині став пілотним у межах цього проєкту.
DONBAS, UKRAINE - JULY 26: A miner operates a mining combine in a meter high corridor, 370 meters below ground, in a coal mine in the eastern Donbas region in Ukraine, 26th of July 2022. (Photo by Wojciech Grzedzinski / For The Washington Post via Getty Images)
Україна створить фонд трансформації вугільних регіонів, що сприятиме прискоренню проєктів їхнього енергетичного переходу і поступової ліквідації вугільної галузі. Про це заявили у Міністерстві енергетики, про що пише пресслужба Львівської ОВА.
«Ми маємо сформувати Фонд справедливої трансформації вугільних регіонів України та забезпечити фінансові внески до нього для реалізації проєктів, зокрема з фізичного закриття вугільних шахт», – заявив заступник міністра Ярослав Демченков.
Водночас уточнюється, що проєкт реалізується в партнерстві з GIZ Україна (Німецьке товариство міжнародного співробітництва, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit – ІФ) у рамках проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України», що фінансується урядом Німеччини.
«Україна може стати місцем створення кластерів сталої енергетики. Ці кластери можуть з’являтися на закритих вугільних шахтах, використовуючи інфраструктуру цих підприємств. Це важливий стимул для розвитку регіонів, створення нових робочих місць, підтримки економіки країни», – зазначив Демченков.
За його словами, наразі більшість населених пунктів Донецької та Луганської областей, де здійснюється вуглевидобуток, розташовані в зоні бойових дій, окуповані або заблоковані ворогом.
«Шахти в таких умовах не можуть повноцінно функціонувати, що створює нові екологічні ризики та соціально-економічні проблеми. Припинення роботи частини вугледобувних підприємств, за оцінкою Світового банку, означає сукупний збиток у розмірі понад $300 млн», – доповнив заступник міністра.
За інформацією Міненерго, у 2023 році за підтримки уряду Німеччини буде здійснено розроблення плану ліквідації Великомостівської шахти у Львівській області та підтримка його імплементації.
Фото: Getty Images
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.