Україна у травні отримає від міжнародних партнерів тільки $2 млрд для фінансування дефіциту бюджету замість необхідних $5 млрд.
Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю Atlantic Council.
“У травні в нас не буде цієї суми. Поки що ми отримали тільки $1,2 млрд. До кінця цього місяця ми очікуємо отримати до $2 млрд, але не $5 млрд”, – сказав міністр.
Через це, пояснив Марченко, держава вимушена відтерміновувати окремі платежі, щоб справитися з проблемою ліквідності.
Національний банк також підтримує державний бюджет, але й ця допомога має ліміт – не більше $1,5 млрд на місяць, інакше можна спровокувати гіперінфляцію. Марченко запевнив, що емісія узгоджена з міжнародними партнерами, які повністю розуміють вимушеність таких заходів.
“Ми не хочемо використовувати цей інструмент як ключовий для фінансування дефіциту. Але коли ми бачимо проблеми з ліквідністю на казначейському рахунку, ми приходимо до Національного банку України та просимо допомогти”, – пояснив міністр.
Він сподівається, що Україні не доведеться покладатися на емісію, а ключовий внесок у фінансування дефіциту бюджету зроблять міжнародні донори й партнери.
“90% мого часу я витрачаю на переговори з міністрами Великої сімки, МВФ, Світовим банком, ЄБРР, ЄІБ… Зараз зовсім інша ситуація, ніж до війни”, – сказав Марченко.
Як повідомлялося раніше, через війну банківський сектор України втратив 7 мільярдів 4 мільйони гривень.
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.