Categories: Культура

Українська кіноакадемія закликала провести дискусії щодо зйомки фільму «Буча»: його тизер потрапив під каток

Подія викликала неоднозначну реакцію, зокрема серед кінематографістів. Українська кіноакадемія виступила з різкою заявою про невчасність подібного мистецького втілення трагедії.

Про це вони повідомили у Телеграм.

“Тема подій війни Росії проти України потребує максимально делікатного підходу. Зображення трагічних подій в ігрових фільмах у той час, поки триває війна, тягне за собою ризик кон’юнктурного використання трагедії, що ми вважаємо неприйнятним. А проводити зараз у місцях безпосередніх трагічних подій зйомки ігрових фільмів із застосуванням важкої воєнної техніки, піротехніки, із використанням форми російських військових та реконструкцією подій, що містять насилля – це нагадування про події, тим, хто пережив насилля і може відбутись ретравматизація жертв цих подій”, – ідеться в заяві.

Тож, Кіноакадемія закликала кіноспільноту розпочати дискусію на тему доречності та етичності зйомок ігрових і комбінованих фільмів про війну.

Там додали, що дискусії на цю тему вже заплановані. Одна з них відбудеться 2 жовтня в межах кінофестивалю Kharkiv MeetDocs, друга під час кінофестивалю «Київський тиждень критики» 20-26 жовтня.

Нагадаємо, у фільмі розкажуть історію порятунку двохсот людей з окупованих територій, яких вивіз волонтер Костянтин Гудаускас. Він є громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживає в Бучі. З початком російського вторгнення завдяки своєму казахстанському паспорту чоловік мав змогу проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів.

Над стрічкою працює продюсер та сценарист Олександр Щур. У його творчому доробку  переважно фільми студії «Квартал 95», зокрема комедії «Побачення у Вегасі», «18-річний олігарх», «Я, ти, він, вона», «Втікачі», «Недотуркані» тощо. Режисером стрічки наразі заявлений Станіслав Тіунов. Відомо, що раніше він зняв низку музичних кліпів, а також продюсував комедії «Побачення у Вегасі» та «Продюсер». Головну роль російського окупанта в ньому виконав український актор В’ячеслав Довженко. Зйомки заплановані на найближчу зиму, а показ – на весну 2023-го. Наразі члени команди збирають донати на виробництво і намагаються залучити фінансову підтримку інших країн. Зйомки хочуть проводити в Бучі.

У мережі у кінотусовці точаться дискусії довкола авторів – фільмують картину режисер і продюсер, які раніше випустили комедії «Побачення у Вегасі» та «Продюсер». Мовляв, останню критикував навіть сам виконавець головної ролі – Олексій Дурнєв.

“Лишень із тизера фільму «Буча» вже цілком зрозуміла його подальша якість. Така ж, як і в попередніх роботах. Я вирізала шматок – на ютубі знайдете більше. Включно з «неймовірною» грою акторів. Навіщо туди В‘ячеслав Довженко ув‘язався – не розумію”, – пишуть в мережі.

Друга причина – ембарго на змінання кіно про війну під час війни: “Ці панове чомусь вирішили взятися за таку неймовірно складну та делікатну тему. При тому, що у майже всіх режисерів нині стоїть на неї ембарго. Знімаємо лише документалістику, а з ігровим чекаємо, ще дуже рано. Навіть дуже хороші автори не знають, як туди підступитися”.

 

 

Фото: Відкриті джерела

igor

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago