30 червня у місті Чонджу пройшов 10-й Міжнародний фестиваль танців народів світу.
Коли ведучий оголосив команду-переможця, зал вибухнув оплесками.
Команда молодих хлопців і дівчат із України отримала Гран-прі. Хором в центрі Південної Кореї вони скандували: «Слава Україні» та дякували за неймовірну підтримку глядачам.
4 лютого почалась війна. Жінки, діти та молодь були вимушені покинути свої рідні міста та домівки. В пошуках безпеки та прихистку, вони виїжджали за кордон. Знаходячись начебто в безпеці вони не мали спокій, бо їх серця залишились в Україні. Саме тоді народилася ідея ГО «Всеукраїнське молодіжне спілкування» та організації «Ich halte dich» з Німеччини, які об’єднали свої сили та створили некомерційний проєкт «Мрія» на підтримку біженців з України в Європі.
Назва проєкту виникла після того, як 27 лютого ворог знищив найбільший у світі літак «Мрія» та появою гасла: «вороги знищили наш літак, але ніколи не знищать наші мрії». Отже, метою проєкту стала необхідність дати українській молоді надію та повернути «крила».
На 10-му Міжнародному фестивалі танців народів світу команда молодих хлопців і дівчат представляли Україну. Танок складається з двох частин, перша з них починається з мирної Батьківщини, і обривається звуком сирени, під час якої на екрані з’являється коротке відео про війну в Україні. Друга ж частина показує сильну країну, яку не зломила навіть війна. Виступ закінчується на фоні великого національного прапора завдовжки 10 метрів.
Після довгих роздумів журі одноголосно присудило найвищу нагороду українській команді. Кім Беьонг Джо, голова журі, сказав: «Команда „Mрія“ танцювала з яскравими посмішками, не зважаючи на те, що всередині проривалися біль та турбота за Батьківщину. Своїм виступом вони виразили надію та впевненість у світле майбутнє їх країни, яка знову підніметься. Історія високого польоту вплелася в композицію і висловилася у чудовому танці», — зазначили судді.
«Ми продовжуватимемо виступати до кінця війни»
Після виступу танцювальний колектив «Мрія», хотів якнайшвидше передати цю радісну новину своїм друзям та рідним.
Валерія, 23 роки: «Я хочу подякувати всім, хто до цього часу надавав нам підтримку. А також я хочу передати ці чудові новини моїм знайомим, які зараз в Україні де продовжується війна, але я впевнена, що коли вони почують цю новину, вони зможуть танцювати разом з нами. Зараз я пригадую ті часи, коли все здавалося складним та неможливим, тому не можу перестати плакати».
Роман, 26 років: «Ми не просто виконали танок. Ми стоїмо на цьому місці як представники України. Наразі наша Україна переживає жахливі часи. Але, беручи участь у цьому фестивалі, ми говоримо про те, що зможемо літати знов, і наша Батьківщина зможе досягнути своєї мрії.» Ці слова викликали у слухачів палкі оплески.
Команда «Mрія» до кінця липня залишиться у Кореї із туром. Їх мета не просто продемонструвати українську культуру, а зустрічатися з політичними та громадськими діячами, представниками ЗМІ і заохочувати всіх стати частиною боротьби не тільки за Україну, але й за весь світ.
Після повернення команда проведе низку концертів до Дня незалежності України та тур по 40 містах Європи, щоб продовжувати говорити про силу української мрії та надалі привертати увагу міжнародної спільноти до подій в Україні.
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.