В Ірані засудили до смертної кари двох активісток ЛГБТ- руху за звинуваченням у пропаганді гомосексуалізму.
Про це повідомляє BBC News.
Світові правозахисні спілки закликають міжнародну спільноту тиснути на іранський суд заради скасування вироку 31-річній Захрі Седдікі Хамедані та 24-річній Ельхам Чубдар.
Вирок про страту ухвалив суд в іранському місті Урмія. Таке звинувачення висувають тим, хто порушив шаріатські закони Ірану. Про рішення суду жінкам повідомили під час ув’язнення в жіночому відділенні міської в’язниці.
Захру Седдікі Хамедані було заарештовано розвідниками КВІР (Корпус вартових ісламської революції) 27 жовтня 2021 року на кордоні, коли вона намагалася потрапити до Туреччини, для отримання прихистку. За повідомленням Amnesty International протягом 53 днів жінка зазнавала “інтенсивних допитів, які супроводжувалися словесними образами”, і “погроз стратити або іншим чином заподіяти їй шкоду та позбавити опіки над двома її маленькими дітьми”.
Крім того, засудженій під час затримання відмовилися надавати адвоката.
У січні цього року вона постала перед прокурором Урмії, де отримала звинувачення у “поширенні корупції на Землі”, зокрема через пропаганду гомосексуалізму, спілкування з ворожими ЗМІ та пропаганду християнства. Також додається, що перші два звинувачення пов’язані з публічним захистом Хамедані прав ЛГБТ в соцмережах, та її появою у документальному фільмі BBC у травні 2021 року про жорстоке поводження з ЛГБТ-представниками у напівавтономному іракському Курдистані, де вона жила.
Одностатеві стосунки, згідно з іранським законодавством, розглядаються як кримінальний злочин, за який загрожує покарання від побиття до смертної кари.
Водночас звинувачення у пропаганді християнства стосувалося носіння намиста з хрестом, і відвідування домашньої церкви в Ірані кілька років тому. Правозахисники відзначають, що перед тим, як спробувати виїхати з Ірану, Хамедані записала відео, у якому сказала:
“Я хочу, щоб ви знали, який тиск витримуємо ми, ЛГБТ. Ми ризикуємо життям заради наших емоцій, але ми знайдемо своє справжнє “Я”. Сподіваюся, що настане день, коли ми всі зможемо жити вільно в нашій країні. Я зараз подорожую до свободи… Якщо я цього не зроблю, то віддам своє життя за цю справу”.
Про другу засуджену до страти, Ельхам Чубдар, правозахисники нічого не повідомили, проте заявили, що на вирок у тій самій справі очікує 52-річна Сохейла Ашрафі з Урмії, яка перебуває в утриманні під вартою.
Координатор німецької групи із захисту прав ЛГБТ 6Rang Шаді Амін у розмові з агентством AFP підтвердила винесення вироків. Організація дізналася про них ще минулого тижня, але чекала дозволу говорити про них із журналістами від родичів жінок. За її словами, це перший в історії Ірану випадок, коли жінку засудили до смертної кари за її сексуальну орієнтацію.
Фото: Evrensel
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…
Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення
Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.
Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…
Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.
Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.