Лише тридцяти секунд сонячного світла буде достатньо, аби збільшити час роботи від батарейок смартгодинників та інших переносних ґаджетів на десятки хвилин.

Про це йдеться в офіційному пресрелізі.

В Інституті передових технологій Суррея (ATI) продемонстрували роботу нової фотоакумуляторної системи. У її конструкції поєднані цинк-іонні батареї з перовскітними сонячними елементами. Це може дозволити переносному ґаджету повернутися до життя без необхідності підключення до мережі.

Доктор філософії в ATI та перший автор публікації Джінсін Бі коментує: «Ця технологія забезпечує багатообіцяючу стратегію ефективного використання чистої енергії та дозволяє безперервно працювати з переносною електронікою без підзарядки. Наша розробка може стати кроком вперед у тому, як ми взаємодіємо з переносними пристроями та іншими пристроями Інтернету речей, такими як віддалені монітори здоров’я в реальному часі».

Екологічно чиста фотоакумуляторна система є унікальною завдяки своїй елегантній та добре поєднаній структурній конструкції, яка поєднує вбудовану батарею та сонячну батарею. Це дозволяє їй демонструвати високу щільність енергії та об’єму, порівнянну з найсучаснішими мікробатареями та суперконденсаторами.

Київ 24

Один з керівників проєкту та експерт ATI з акумуляторів для переносних і імплантованих пристроїв доктор Юньлун Чжао каже: «Унікальні функції нашої надшвидкої фотоакумуляторної системи можуть сприяти її широкому застосуванню в автономних переносних прстроях категорії Інтернет речей, автономних системах живлення та аварійній електроніці. Крім того, нова розробка розширить сприйняття та розуміння принципів проєктування наступного покоління мініатюрних гнучких фотоперезаряджуваних систем».

Фото: Відкриті джерела