Видобуток нафти на російському проекті Сахалін-1 скоротився у 22 рази через санкції. Тепер він становить 10 тисяч барелів на добу.
Про це у четвер, 7 липня, заявив віце-прем’єр – повноважний представник президента РФ у Далекосхідному федеральному окрузі Юрій Трутнєв.
За словами Трутнєва, різке скорочення видобутку нафти позначилося на стані економіки не лише Сахалінської області, а й на всьому Далекому Сході та Росії загалом.
“Недоотримано буде (до бюджету Сахалінської області – ред.) у 2023 році до 38 млрд рублів. Це 26% від рівня власних доходів регіону у 2022 році”, – сказав Трутнєв.
За його словами, через простої виникають не лише бюджетні збитки, а й погіршення характеристик родовищ. Це надалі вплине на зниження коефіцієнта від нафтовіддачі.
“Це означає, що велика кількість нафти залишиться у пластах”, – пояснив повноважний представник президента РФ у Далекосхідному федеральному окрузі.
Трутнєв також прокоментував відхід іноземних партнерів із сахалінських проектів. Він зазначив, що збереження режиму УРП (угода про розподіл продукції) має важливе значення для бюджету Сахалінської області.
Фото: Відкриті джерело