Війна триває, і до оборонних лав України приходять нові бійці. Проте, далек не всі знають, що треба взяти з собою та як підготуватись до служби. Є нюанси стосовно підготовки та спорядження, які стають зрозумілими тільки на практиці, тож їх знають лише досвідчені армійці.

Колишні співрбітники “Бабеля”, наразі бійці ЗСУ Самуїлом Проскуряковим та Дмитром Мрачником пояснюють, як підготуватися до служби в армії, які речі вам точно знадобляться, а які краще з собою не брати.

Перше питання, чи буде форма?

Так, дають, але краще і купити. Один комплект тактичної форми ММ-14 держава точно видасть, але другий можуть дати не одразу. Тому краще мати  свій запасний, його можна придбати у воєнторзі. Тактичні штани краще брати не на липучках, а на резинках чи мотузках, бо липучки швидко псуються від прання.

А взуття буде?

Одну пару берців точно дадуть, проте краще мати запасні. Крім того, треба мати з собою кросівки і гумові капці. Кросівки знадобляться для виконання різних небойових завдань — їздити по продукти, розвантажувати ті самі харчі чи боєкомплект. У берцях це може бути важко. Існують тактичні кросівки, вони міцніші за звичайні. А гумові капці необхідні, аби не  підчепити грибок та різні шкірні хвороби в душі чи туалеті.

Також бійці рекомендують взяти з собою кілька наборів шнурків, а також предмети догляду за взуттям: креми, щітки, ганчірки, протигрибкові засоби. І ще кілька пар тактичних, туристичних чи просто бамбукових устілок — з такими нога менше пітніє.

Окрім, форми та взуття що взяти ще з собою?

Комплект термоблизни, хоч держава дає один, проте другий точно не завадить;

Зручні бавовняні футболки або майки;

Спідню білизну;

Шкарпетки. Найкраще — високі спортивні термошкарпетки, бо звичайні швидко псуються. Держава дає лише одну-дві пари;

Зручний ремінь для штанів або підтяжки;

Тактична панамка влітку та тепла шапка взимку;

Баф, для захисту обличчя від пилу.

Запитання стосовно тактичного спорядження, дадуть чи купувати?

Бронежилет із плитами та каску держава дає, а щодо всього іншого — бувають різні ситуації.  Тож краще мати все своє:

Наколінники і налокітники;

Тактичні окуляри;

Рукавички тактичні. Кольори — зелені, пісочні;

Ремінно-плечова система.

Для того аби це все носити, необхідно придбати великий туристичний рюкзак. Колір — зелений, пісочний або камуфляжний. На цей рюкзак також будете чіпляти спальний мішок та каремат, які теж треба придбати.

Часто виникає запитання стосовно телефону – старий чи все ж смартфон? Старі телефони на фронті — міф. Командир 225 батальйону ОПСП «Азов» Костянтин Немічев ще в березні публічно попереджав, що ворог часто б’є по скупченнях телефонів GSM, звичайні розмови в мережі легко перехопити. Тому, навпаки, краще користуватися сучасним смартфоном, який має певний рівень захисту, а дані передавати лише через Wi-Fi.

Що з гаджетів, окрім телефону ще знадобиться?

Налобні ліхтарики;

Карабінів штук десять, але не блискучих;

Мультитул;

Електробритва або машинка для стрижки;

Саперна лопатка, модель «конструктор», компактна та зручна;

Батарейки, павербанки, сонячна батарея;

Ніж;

Гак-кішка.

А як і чим їсти?

З собою краще мати простий набір металевого посуду: кухоль, миску, ложку, виделку. Ще знадобиться фляга, щоб завжди під рукою була вода. А ще знезаражувальні пігулки для води, бо у колодязній воді може бути повно збудників різноманітних захворювань. Якщо ще є місце у рюкзаку, то в пригоді стане станція приготування їжі — балон із пальником.

З медикаментів необхідно мати проти застуди, головного болю, діареї, печії та хвороб травної системи, для нормалізації тиску. Не забудьте свої ліки від хронічних захворювань, якщо такі у вас є, а також від алергії. Можуть знадобитися бинти — звичайні та еластичні, і засоби для дезінфекції пошкоджень. Якщо є можливість, добре придбати гемостатичні бинти чи кровоспинні турнікети. Але дешеві турнікети брати не варто, беріть лише від перевірених виробників, такі як CAT чи SOF.

Фото: Відкриті джерела