Тюльпаноманія у Нідерландах, заснування Орагнізації українських націоналістів та викриття радянського шпигуна у Великій Британії: чим запам`ятався 3 лютого.

3 лютого 1637 року тюльпаноманія в Нідерландах. Кількість продавців тюльпанів перевищила кількість покупців, через що розпочалась біржова паніка і всього за одну ніч тисячі голландців були розорені. На піку тюльпаноманії контракти купівлі-продажу тюльпанів були більш ніж у 10 разів більшими за річний дохід кваліфікованого майстра. Зазвичай ця подія вважається першою зафіксованою спекулятивною бульбашкою. Термін «тюльпаноманія» зараз часто використовують як метафору для позначення будь-якої великої економічної бульбашки, коли ціни на активи відхиляються від справжньої вартості.Київ 24

Тюльпан потрапив до Європи в середині XVI століття з Османської імперії і став дуже популярним в Сполучених провінціях (нині Нідерланди).

3 лютого 1929 року завершився Перший конгрес українських націоналістів у Відні, рішенням якого було засновано Організацію українських націоналістів. Головою її проводу було обрано колишнього командира січових стрільців полковника Євгена Коновальця. Створення ОУНвідбулося шляхом злиття кількох українських організацій націоналістичного спрямування, найпотужнішою з-поміж яких була Українська військова організація (УВО). ОУН проголошувала своєю головною метою боротьбу за незалежність України. Для досягнення цієї мети на початковому етапі Організація вдавалася до акцій саботажу, диверсій та актів індивідувального терору.

Учасники Першого конгресу українських націоналістів. Відень 1929 року 

3 лютого 1950 року в Лондоні за звинуваченнями у передачі таємної державної інформації агентам КДБ арештовано провідного ядерного фізика Клауса Фукса. Докази провини Фукса були знайдені ФБР, яке передало ці матеріали своїм англійським колегам. Фукс був засуджений 1 березня 1950 на 14 років в’язниці. На вимогу Сполучених Штатів про депортацію Клауса Фукса Велика Британія відповіла відмовою і тим самим врятувала його від страти. Радянський Союз, своєю чергою, відмовився визнати його своїм агентом. 24 червня 1959 року Фукс був достроково звільнений «за зразкову поведінку» та позбавлений британського громадянства.

Клаус Фукс ще під час панування нацистів у Німеччині був членом підпільної Комуністичної партії, проте західні спецслужби довгий час ігнорували цей факт