Поява прапору Євросоюзу, остаточне зникнення СРСР і космічне вітрило: чим запам'яталося 8 грудня.

8 грудня 1955 року ПАРЄ затвердила свій прапор – нинішній прапор Євросоюзу. Згідно з офіційним поясненням, дванадцять зірок, розміщених у колі на синьому тлі символізують солідарність і гармонію між народами Європи. Ця символіка пов’язана також із пізнішим девізом Європейського Союзу: In varietate concordia (з лат.: єдність у різноманітності). Кількість зірок пов’язана зі стародавнім символічним значенням числа 12 — досконалість і цілісність, і не залежить від кількості країн-членів Європейського Союзу.

Прапори ЄС біля будівлі Ради Європейського Союзу

8 грудня 1991 року відбулася зустріч лідерів України, Білорусі та Російської Федерації в Біловезькій Пущі. Зустріч завершилася підписанням Біловезької угоди, що засвідчила юридично факт припинення існування СРСР як держави. Йому на зміну прийшла Співдружність Незалежних Держав (СНД). Окрема угода була укладена щодо здійснення єдиного контролю над наявною в державах ядерною зброєю.

Підписанти Біловезької угоди Леонід Кравчук (Україна), Станіслав Шушкевич (Білорусь) і Борис Єльцин (Росія)

8 грудня 2010 року японський космічний апарат IKAROS із живленням від сонячного вітрила пролітає повз планету Венера на відстані 80 000 км. Таким чином фактично було здійснене вдале випробування випробовування сонячного вітрила, як можливого транспортного засобу для міжпланетних польотів.

Фото: Відкриті джерела