Європейська комісія розробила багатомільярдний план з відновлення живої природи.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з проєктом, представленим у середу, усі пошкоджені екосистеми Європи мають бути відновлені до 2050 року.

“Комісія пропонує перший у своєму роді закон, спрямований на відновлення природи Європи, на відновлення європейських оселищ, 80% з яких перебувають у поганому стані, і на повернення природи до всіх екосистем: від лісових та сільськогосподарських угідь до морських, прісноводних та міських екосистем”, – йдеться в повідомленні.

Відновлення природи не означатиме створення заповідних територій. Мета закону – нормальне співіснування людини з природним середовищем та повсюдне повернення біорізноманіття, включно з районами, де відбувається економічна діяльність – у лісгоспах, на сільськогосподарських угіддях, в містах.

Пріоритетом закону будуть екосистеми з найбільшим потенціалом для видалення та зберігання вуглецю і запобігання стихійним лихам чи зменшення їхнього впливу.

Запропоновані цілі закону включають:

– до 2030 року зупинити скорочення популяцій комах-запилювачів;
– зупинити скорочення міських зелених насаджень до 2030 року, а після – збільшити на 5% до 2050 року, забезпечивши покриття кронами дерев щонайменше 10% площі кожного міста в Європі;
– збільшити різноманіття метеликів, птахів у сільськогосподарських екосистемах;
– відновити й повторно заболотити висушені торф’яники;
– відновити морські середовища і місця проживання таких знакових видів, як дельфіни, морські свині, акули та морські птахи;
– відновити природний стан річок, усунувши штучні бар’єри на 25 000 км до 2030 року.

План Єврокомісії передбачає суворий контроль за використанням пестицидів, його хочуть скоротити наполовину до 2030 року. Імпортні продукти, які матимуть надлишок заборонених речовин (таких як тіаметоксам і клотіанідин), з часом не будуть допускатися на ринок Євросоюзу.

Європейська комісія очікує, що закон не тільки матиме позитивний вплив на екологію, але й принесе значну економічну вигоду. Кожен євро, витрачений на відновлення природи, має принести від 8 до 38 євро вигоди.

Відновлення торфовищ, боліт, лісів, пустищ, чагарників, лук, річок, озер і прибережних територій оцінюється у 150 млрд євро, але забезпечить 1800 млрд євро в галузі охорони здоров’я, економічної стійкості та рекреації.

Фото: Reuters