Країни Європейського Союзу в четвер попередньо погодили обмеження ціни на російську морську нафту на рівні 60 доларів за барель з механізмом коригування, який дозволить утримувати обмеження на рівні 5% нижче ринкової ціни.

Про це повідомив неназваний дипломат ЄС, пише агенція Reuters.

Згідно з пропозицією, ціна на російську нафту буде коректуватися що два тижні, аби вона утримувалася на рівні на 5% нижче від ринкової ціни. Станом на зараз Російська нафта марки Urals торгувалася на рівні 70,3 долара за барель.

Пропозицію мала до 17:00 за Києвом погодити Польща, яка послідовно виступала за встановлення якомога нижчого цінового обмеження. Литва та Естонія, що теж дотримувалися жорсткої позиції, вирішили підтримати узгоджений план.

Дипломат ще перед зустріччю сказав, що планує вийти з таким оголошенням, але тоді назвав суму 1 млн євро.

Боррель також наголосив, що Росія, напавши на Україну, порушила фундаментальні принципи цієї організації – про відмову від застосування сили, повагу до суверенітету й територіальної цілісності держав, захист прав людини.

“Росія повернула війну у Європу. Росія занурює Україну у холод і темряву, а поза варварським нападом на Україну і її народ, Росія продовжує відігравати дестабілізуючу роль у непідконтрольних уряду районах Грузії та Придністров’ї у Молдові. Ми маємо об’єднано протидіяти цьому”, – заявив Боррель.

Фото: Відкриті джерела