Categories: Бізнес

За 5 років без російського газу: Чехія оголосила курс на енергетичну незалежність

Уряд Чехії збирається відмовитися від енергоресурсів з Росії та протягом п'яти років стати енергетично незалежною державою.

Про це повідомив у середу прем’єр Чехії Петр Фіала.

“На жаль, Чехія – одна з небагатьох країн, чия залежність у цьому плані надзвичайно висока. І не лише тому, що ми колись були частиною радянського блоку”, – заявив він.

Фіала звинувачує у цьому свого попередника Андрія Бабіша. Ще п’ять років тому Чехія отримувала приблизно чверть газу з Норвегії, але за часів Бабіша стала майже повністю залежною від путінської Росії у постачанні газу.

Чеський прем’єр наголосив, що Чехія готова до зими без російського газу. Запаси у підземних сховищах знаходяться на рекордно високому рівні – 73% станом на 21 червня.

“Проте наша країна не може собі дозволити залишатися на 100% залежною від одного ненадійного постачальника. Тому ми в уряді склали план досягнення енергетичного суверенітету протягом наступних п’яти років… Ми повинні якомога швидше відрізатися від Росії та стати енергетично незалежною державою”, – сказав чеський прем’єр.

Чеський план передбачає добудову АЕС Дуковани без участі китайських чи російських компаній, продовження нафтопроводу TAL (Trans Alpine Pipeline) з Італії, перезапуск проєкту будівництва газового інтерконнектора з Польщею.

Крім того, Чехія домовилась про імпорт газу через LNG-термінали в Нідерландах і викупила російську частку в компанії Skoda JS, яка займається будівництвом та обслуговуванням атомних електростанцій.

“Все це зменшує нашу залежність від газу та нафти з Росії. І так ми будемо продовжувати. Ми маємо значно збільшити пропускну здатність газо- і нафтопроводів з країн Євросоюзу. Нам потрібно отримати більше потужностей морських LNG-терміналів. Ми маємо підтримувати будівництво генерації, яка не використовує викопне паливо. Зрозуміло, що нашою опорою будуть АЕС, але ми розвиватимемо сонячну електроенергетику і використання теплових помп, хочемо істотно збільшити обсяги вітчизняного виробництва біогазу”, – сказав Фіала.

За його словами, цей план коштуватиме чималих зусиль і великих грошей, але зрештою щедро окупиться.

Фото: відкриті джерела

Ярослав Лепеха

Recent Posts

Прийом творчих робіт на Всеукраїнський конкурс серед молоді відбудеться до 25 серпня 2023 року

Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до…

2 роки ago

Щодо податку на земельні ділянки у Києві та області

Оплата проводиться протягом 60 днів після отримання повідомлення

2 роки ago

«Дунайська регіональна програма 2021-2027»

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80% бюджету проєкту.

2 роки ago

Всесторонній розвиток Києва на 2024-2026

Завершилися консультації із громадськістю щодо проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026…

2 роки ago

Вмикайся у відновлення України

Здійснити реєстрацію в системі та заповнити анкету можливо за посиланням https://reserve.nads.gov.ua.

2 роки ago

Уряд змінив порядок виплат для ВПО

Внутрішньо переміщені особи, які отримують допомогу зараз, продовжать отримувати нарахування до кінця 2023-го.

2 роки ago