Початок Хмельниччини, перші зимові Олімпійські ігри та церемонія вручення нагород «Еммі»: чим запам'яталося 25 січня.
25 січня 1648 року Богдан Хмельницький із козацьким загоном захопив Микитинську Січ, де невдовзі був обраний гетьманом Війська Запорозького. Так почалася війна, яка увійшла в історію України, як Хмельниччина. Спершу це було протистояння запорозьких козаків за свої права. Насамперед йшлося про розширення козацького реєстру, що дало б змогу козакам офіційно йти на військову службу й отримувати за це суспільний статус і гідну платню. Проте з часом цей конфлікт перетворився в національно-визвольну війну всього українського народу.
Бій козацького ватажка Максима Кривоноса проти армії князя Яреми Вишневецького. Картина Миколи Самокиша
25 січня 1924 року у французькому альпійському містечку Шамоні стартували перші зимові Олімпійські ігри, у яких брали участь спортсмени з 18 країн. Спортсмени змагались у 6 видах спорту, а успіх заходу, всупереч прогнозам, був настільки великий, що Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) вирішив проводити з 1928 року Зимові Олімпіади регулярно щочотири роки.
Британські ковзанярі на перших зимових Олімпійських іграх
25 січня 1949 року в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, відбулася перша церемонія вручення телевізійних нагород «Еммі». Назва «Еммі» походить від слова «immy» — так називалася катодна трубка в перших телевізійних камерах. Атом, який тримає в руках статуетка жінки, символізує телебачення як науку, а крила за її спиною — телебачення як мистецтво.
Фото: Відкриті джерела