Перша згадка назви «Берлін», Ромовий бунт в Австралії та виявлення найбільшого у світі алмаза: чим запам'яталося 26 січня.

26 січня 1244 року у хроніках уперше з’явилася назва поселення Берлін. Існує гіпотеза, що ця назва має західнослов’янське походження. Її порівнюють з полабським коренем berl-/birl- («болото, багно»). Але оскільки початкове Ber- звучить близько до німецького слова Bär («ведмідь»), то ця тварина стала символом Берліна – ведмідь зображений на його гербі.

Герб Берліна з двома орлами й ведмедем. 1839 рік

26 січня 1808 року в Австралії відбувся так званий «ромовий заколот». Його метою було усунення губернатора Вільяма Блая, який протистояв намаганням офіцерів так званого «Ромового корпусу» утримували монополію на незаконну торгівлю ромом. Майор Джордж Джонстон очолив 400 солдатів, які пройшли маршем до Будинку уряду та заарештували губернатора Блая, який після того провів кілька років під арештом.

Губернатор Блай намагався сховатися від заколотників під ліжком, проте це йому не допомогло

26 січня 1905 року в Південній Африці виявлено найбільший у світі алмаз «Куллінан» вагою 3106 каратів. Його було знайдено на копальні «Прем’єр» у провінції Гаутенг неподалік від Преторії. Як встановили вчені, «Куллінан» — уламок ще більшого каменя, досі не ідентифікованого. Діамант був подарований урядом бурської республіки Трансвааль британському королю Едварду VII як вдячність за надання колонії самоврядування після закінчення Англо-бурської війни.

Алмаз «Куллінан» у скіпетрі британських монархів

Фото: Відкриті джерела