Трагікомедія, головні ролі в якій зіграли Аміл і Раміл Насірови з «Курган & Agregat», потрапила до другої за важливістю конкурсної програми фестивалю «Горизонти» (там у попередні роки Валентин Васянович представляв свою «Атлантиду», яку назвали найкращим фільмом, а Олег Сенцов – «Носорога»).
Поза конкурсом відбудеться прем’єра документального фільму Євгена Афінєєвського «Свобода у вогні: Боротьба України за свободу» («Freedom on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom»).
За «Золотого лева» цьогоріч змагатимуться нові фільми Даррена Аронофскі, Алехандро Іньярріту, Ендрю Домініка, Луки Ґуаданьїно, Мартіна Мак-Дони, Джоанни Гоґґ, Ноа Баумбаха, Флоріана Зеллера, Джафара Панахі та інших.
До позаконкурсної секції потрапили нові роботи Пола Шредера, Волтера Гілла, Лава Діаса, Олівії Вайлд, Кім Кі Дука, Лукресії Мартель, Саллі Поттер тощо.
У програмі серіалів можна побачити проєкти Ніколаса Віндінґа Рефна та Ларса фон Трієра.
З поганих новин: організатори фестивалю не погребували включити до програми документальні фільми Олівера Стоуна «Ядерна» («Nuclear») і Сергія Лозниці «Київський суд» (одна назва «The *Kiev* Trial» чого варта
![?]()
). Хоча, треба визнати, в думці широкої кінопубліки вони, на жаль, поки що залишаються авторитетними діячами.
Зате, здається, обійшлося без робіт російських режисерів і режисерок.
До речі, конкуренцію «Люксембургу, Люксембургу» складе драма «Жертва» («Obet») словацького режисера Міхала Блашка. У центрі її сюжету – мати-одиначка з України, яка живе зі своїм сином у маленькому чеському містечку. На хлопця скоюють напад, він ледь не гине, коли ж приходить до тями, то називає винуватцями представників ромської національності. Згодом підліток вирішує розповісти мамі правду, але напруга в суспільстві вже досягла точки кипіння.
Фото: відкриті джерела