У Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки працюють над удосконаленням процедури проведення мобілізаційних заходів в Україні.

Про це член Комітету, представник Президента в парламенті Федір Веніславський розповів у коментарі Укрінформу.

«За результатами засідання оборонного комітету, де були всі керівники найвищого рівня, які відповідають за мобілізаційні заходи, з’ясували, чому виникають такі неправильні ситуації, наприклад, коли військовослужбовець був одразу направлений в зону бойових дій після призову на службу. Ці питання ми взяли на контроль. Такого точно більше не буде. Винні будуть притягнені до відповідальності», – сказав Веніславський.

Народний депутат поінформував, що наразі в оборонному парламентському комітеті триває робота над удосконаленням процедури проведення мобілізаційних заходів. Зокрема, за його словами, комітет розробляє законодавчі зміни, які сприятимуть врегулюванню питання видачі повісток військовозобов’язаним внутрішньо переміщеним особам, які наразі вимушено проживають не за місцем постійної реєстрації.

Як відомо, очільник Слуги Народу у Верховній Раді Давид Арахамія прокоментував на телемарафоні свою заяву про нове посилення мобілізації у відповідь на заяву РФ щодо розміщення ядерної зброї в Білорусі.

Зокрема, він пояснив, що з 24 лютого 2022 року триває загальна мобілізація, яка йде за планом і не має жодних хвиль. Як зазначено в законодавстві, мобілізація відбувається згідно з планами, які узгоджує вище військово-політичне керівництво і які можуть бути секретними ― тобто не доводитися до відома громадян.

Фото: Getty Images