Історичний центр Одеси включили до Основного списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.

До основного списку внесли вулиці, будівлі та інші об’єкти, які мають ознаки мультикультуралізму, зазначають в Одеській міськраді. Зокрема, це ансамбль Приморського бульвару, Театральна площа, Дерибасівська, Гоголя.

“Ми мали підібрати такий формат, щоб була максимальна концентрація пам’яток архітектури, які демонструють той самий мультикультуралізм Одеси”, − пояснив менеджер робочої групи з питання включення історичного центру Одеси до основного Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Микола Вікнянський.

Також в список внесли Одеський морський торговий порт та туристичний символ “Якір-серце”, розроблений російським дизайнером Артемієм Лебедевим.

“Включення до основного Списку ЮНЕСКО − це насамперед збереження нашої історичної спадщини. Але також це і поштовх для розвитку туризму. Саме тому туристичний символ Одеси було взято за основу”, − зазначив він.

Включення до спадщини ЮНЕСКО збільшить кількість туристів, бо місто потрапить до світових туристичних маршрутів. Також це зобов’яже місцеву владу контролювати збереження зовнішнього вигляду вулиць та підтримувати території в належному стані.

Фото: Відкриті джерела