Міноборони досі не прозвітувало стосовно цін на продукти, що закуповуються для ЗСУ.

Про це повідомила голова комітету ВР з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.

«Пройшло три тижні після скандалу щодо закупівель харчування для військових — а Міністерство оборони так і не прозвітувало про ціни на продукти у цих закупівлях. Обіцянка міністра оборони надати членам антикорупційного комітету інформацію щодо актуальних цін, за якими відбувається постачання продуктів для військових — не виконана», — наголосила вона.

Радіна додала, що натомість міністерство надіслало комітету відписку та вимагає спочатку «обґрунтувати необхідність опрацювання питань, пов’язаних із депутатською діяльністю». Голова профільного комітету запитує, чи це означає, що обіцянка з розгортання Military Prozorro буде виконана аналогічно.

«Чекати доброї волі міністерства не планую. Вважаю, що парламент має взяти на себе відповідальність за зміну правил закупівлі харчування та іншого забезпечення для військових під час війни», — зазначила вона.

Радіна наголосила, що ініціюватиме додаткові поправки до законопроєкту № 8381 про прозорість цін в оборонних закупівлях. Вона пропонує встановити, що ціни закупівель не можуть бути вищими за ринкові ціни на відповідний період, продукти потрібно буде закуповувати як продукти, не маскуючи їх вартість під необґрунтованими/неіснуючими послугами, а умови закупівель зробити максимально зручними для участі в них безпосередньо виробників та рітейл-мереж задля забезпечення конкуренції.

Вона додала, що ціни на продукти все одно Міноборони доведеться оприлюднити — так прямо передбачено законопроектом 8381 у редакції першого читання.

«Закликаю чиновників не розраховувати, що хвиля обурення мине і можна буде повернутися до ловлі „рибки“ (або яєць у кілограмах) у тихій воді закритих закупівель», — заявила Радіна.

Засновник проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов 21 січня у своєму матеріалі на ZN.ua розповів, що Міноборони України закуповує продукти для військовослужбовців у два-три рази дорожче порівняно з цінами в магазинах Києва — він порівняв окремі позиції з цінами у столичному Сільпо. Журналіст посилається на документи, отримані від «джерел у ЗСУ».

У Міноборони України заявили, що наведені у публікації дані «поширюються з ознаками навмисних маніпуляцій і вводять в оману». Голова міністерства Олексій Резніков назвав скандал спробою підірвати довіру до керівництва відомства.

25 січня Міністерство оборони звільнило директора департаменту закупівель Богдана Хмельницького, який став фігурантом скандалу із закупівлями харчування для військовослужбовців.

Фото: Відкриті джерела